Zdeněk Hřib Social

Praha - Zdeněk Hřib

Czech Rep.

Zdeněk Hřib

Praha

Praha
Coat of arms

Area

City: 496 km2

Population

City: 1,308,632

Postal zone

100 00 – 199 00

Area code(s)

+420 2

Government

Mayor: Zdeněk Hřib (Pirates)

Zdeněk Hřib

Biography

Zdeněk Hřib (born 21 May 1981) is a Czech manager and a Czech Pirate Party politician who has served as the Mayor of Prague since November 2018. Initially a physician, Hřib held managerial and consulting positions in state and corporate healthcare entities, dedicated to digitization and quality control of services. He ran unsuccessfully in the 2014 Prague municipal election, but assumed office following the 2018 municipal election, where the Pirates ranked second and formed a governing coalition with the third and fourth-ranked parties that holds 39 out of 65 seats in the Prague City Assembly.

Zdeněk Hřib

Biography

Zdeněk Hřib (21. května 1981 Slavičín) je český politik a manažer, od listopadu 2018 primátor hlavního města Prahy, člen České pirátské strany. V letech 1999 až 2006 vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze (získal titul MUDr.). Během studií absolvoval v roce 2005 stáž na Tchaj-wanu. V Praze žije od roku 1999. V roce 2007 pracoval pro akciovou společnost MD Access, kde byl vedoucím projektů MD KEY a MD COMFORT. V roce 2008 byl zaměstnaný jako vedoucí sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv a absolvoval stáž National Patient Safety Agency v Londýně. V letech 2008 až 2018 působil jako konzultant ve společnosti AQUASOFT, která v roce 2016 změnila název na Solitea Business Solutions. V této firmě se podílel na projektu elektronického receptu eRecept.
Více

Prague

More info about city

Prague is the capital and largest city in the Czech Republic, the 14th largest city in the European Union and the historical capital of Bohemia. Situated in the northwest of Czechia on the Vltava river, Prague is home to about 1.3 million people, while its metropolitan area is estimated to have a population of 2.6 million. The city has a temperate climate, with warm summers and chilly winters. Prague is a political, cultural and economic centre of central Europe complete with a rich history. Founded during the Romanesque and flourishing by the Gothic, Renaissance and Baroque eras, Prague was the capital of the Kingdom of Bohemia and the main residence of several Holy Roman Emperors, most notably of Charles IV (r. 1346–1378). It was an important city to the Habsburg Monarchy and its Austro-Hungarian Empire. The city played major roles in the Bohemian and Protestant Reformation, the Thirty Years' War and in 20th-century history as the capital of Czechoslovakia between the World Wars and the post-war Communist era.
More

Praha

Více informací o městě

Praha je hlavní a současně největší město Česka a 15. největší město Evropské unie. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Mimoto je Praha sídlem řady dalších úřadů, jak ústředních, tak i územních samosprávných celků; sídlí zde též ústředí většiny politických stran, hnutí a iniciativ a centrály téměř všech církví, náboženských a dalších sdružení s celorepublikovou působností registrovaných v ČR. Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Coby historická metropole byla hlavním městem Českého knížectví, Českého království a sídelním městem císařů Svaté říše římské. Město hrálo významnou roli v české a protestantské reformaci, ve třicetileté válce a v dějinách 20. století jako hlavní město Československa, a to jak během obou světových válek, tak v poválečné komunistické éře. Praha je domovem řady slavných kulturních atrakcí, z nichž mnohé přežily zničující období Evropy 20. století. Mezi hlavní atrakce patří Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí s Pražským orlojem, Josefov, Petřín a Vyšehrad. Od roku 1992 je historické centrum Prahy zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Více

A message from Zdeněk Hřib